Sosyal Medya Reklamcılığı

kindpng_1084703.png

Instagram kullanıcıları, yeni ürünleri keşfetmek ve yeni ürünler satın almak için bu platformdan faydalanırlar.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Sosyal Medya Reklamcılığının Avantajları

Sosyal medya reklamcılığının en önemli özelliği, Google reklamları gibi reklamların hedef kitleye ulaşması için kullanıcılardan bir anahtar kelime girmesi beklenmemesidir.

 

Yani sosyal medya reklamlarınızı hedef kitle özellikleriniz doğrultusunda doğru kişilerin karşısına daha hızlı çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda diğer reklam türlerine oranla daha kısa sürede daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

hiclipart.com (2).png

​Günümüzde kullanımı oldukça artan sosyal medya reklamcılığının pazarlama stratejileri arasında önemi artmıştır. Özellikle kendini kanıtlamış belirli kullanıcı kitlesine sahip sosyal medya platformları ile pazarlama üzerine yapılacak çalışmalar oldukça etkili hale gelmiştir.

Spacetree dijital ajansı olarak, işletmenizin hikayesini dijitalde güçlü yollar ile anlatmayı amaçlıyoruz.

Spacetree ile Facebook Reklamları

Facebook Reklamları (Facebook Ads)

Markanızın, ürün veya hizmetlerine ait görseller ile verilen reklamlardır. Diğer reklam türlerine göre daha kolaydır. Görsel reklam türünde kullanacağınız görsel içerikler, önceki gönderilerinize ait ya da yeni hazırladığınız bir görsel içerik olabilir.

Görsel Reklamlar

İşletme hikayenizi, işletmenize ait ürün ya da hizmetleri, 15 saniye veya daha kısa süreli hareketli videolar ile hedef kitlenize Facebook video reklamlar ile tanıtabilirsiniz. Böylelikle hedef müşteri kitlenizin dikkatini daha hızlı çekebilirsiniz.

Video Reklamlar

planet-png-hd-ice1-png-2300-compressor (
Lovepik_com-401240923-cosmic-nebula-comp

Facebook reklamları üzerinden işletme hedeflerinize ulaşmak her ne kadar kolay gibi gözükse de detaylı çalışma gerektiren bir süreçten oluşmaktadır. Doğru hedef kitle çalışmaları, doğru Facebook reklam formatının seçilmesi, hedef kitlenin incelenerek uygun içerik ve mesajların oluşturulması, Facebook reklam kampanyalarının doğru oluşturularak bütçe kontrolünün sağlanması, reklam raporlarının oluşturulması, elde edilen istatistiksel verilerin yorumlanması ve reklam kampanyalarının güncellenmesi gibi birçok önemli aşamadan oluşmaktadır.

İşletmenizin pazarlama hedefleri doğrultusunda belirlenen Facebook reklam stratejinizin oluşturulmasından raporlanmasına ve optimize edilmesine kadar geçen tüm sürecin kontrolünü biz sağlıyoruz. Bu süreçte uzmanlık gerektiren tüm detayları sizlerin taleplerini dikkate alarak şekillendiriyoruz. 

Ekibimiz, Facebook algoritma güncellemelerini ve dijital pazarlama alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek, yapılabilecek yanlışların önüne geçilmesini ve reklam bütçenizin en verimli şekilde kullanmasını sağlıyor.Alanında uzman ekibimiz ile tanışmak ve işletme hedeflerinize ulaşmak için bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz.

  • Satış hedeflerine daha hızlı ulaşabilirsiniz.

  • Müşteri kitlenizi arttırabilirsiniz.

  • Sosyal medya platformlarının analiz ve istatistik özellikleri ile A/B testleri yaparak reklamlarınızı optimize edebilirsiniz.

  • Reklam raporlarına hızlıca ulaşabilir ve reklam çalışmalarını ölçümleyebilirsiniz.

Slayt Gösterisi Reklamları

Döngü Reklamları

İşletmenize ait fotoğraf veya videolarınızı kullanarak ilgi çekici kısa video içerikleri oluşturmanızı sağlar. Facebook video reklam türüne kıyasla daha az veri kullanır. Böylelikle hedef kitlenizdeki internet bağlantısı yavaş olan kişilere erişimi kolaylaştırır.

Dönen reklamlar olarak da bilinmektedir. Dönen reklamlar, en az 2 ya da daha fazla sayıda görsel ve/veya video içerik kullanarak hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar. İşletmenize yönelik bir hikaye anlatmak, tek bir ürüne ait farklı özellikleri hedef kitlenize sunmak ya da işletmenize ait bir süreci anlatmak istediğinizde başvurabileceğiniz önde gelen reklam türüdür.

Hızlı Deneyim Reklamları

Hızlı deneyim reklamları eski adı ile Canvas olarak da bilinmektedir. Mobil cihazlarda, hızlı deneyim reklamınıza dokunan kullanıcıların karşısına açılan tam ekran reklam deneyimidir. Hızlı deneyim reklamları ile hedef kitleniz video izleyebilir, size ait formlarınızı doldurabilir veya döngü olarak hazırladığınız görsel içerikler arasında gezinebilir.

Koleksiyon Reklamları

Koleksiyon reklamları birden fazla ürüne ait içerikten oluşur. Koleksiyon reklamları ile etkileşime geçilmesi durumunda hızlı deneyim olarak kullanıcıya sunulur. Özellikle ürünlerinizin hedef kitleniz tarafından keşfedilmesine, incelenmesine ve satın alınmasına yardımcı olur. Kullanıcıların Facebook’tan ayrılmadan alışveriş yapabilmesine olanak tanır.

5b7c9c83a89d4861800f354d_nebu (1) (1).pn

Spacetree ile Instagram Reklamları

Instagram kullanıcı sayısının artması ile beraber birçok işletme dijital pazarlama çalışmalarını bu platform üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır. Türkiye Instagram reklamları konusunda ikinci sırada yer almaktadır. 

Her platform gibi Instagram da kendi algoritmalarına sahip bir sosyal medya kanalıdır. Algoritma çalışmaları kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatmak adına sürekli devam etmektedir ve zaman zaman değişikliğe uğramaktadır. Bu nedenle algoritmalar, Instagram üzerinden gerçekleştirilecek reklam çalışmalarında dikkate alınması gereken önemli bir husustur. 

Instagram reklam çalışmalarından beklenilen sonuçlara ulaşabilmek için önemli hususlardan bir diğeri ise doğru hedef kitlenin belirlenmesi ve bu hedef kitleye uygun içeriklerin oluşturulmasıdır. İşletmenizin hedeflediği kitleye yönelik personaların oluşturulması, görsel veya video içeriklerinde kullanılacak renkler ve hedef kitlenize aktaracağınız mesajlarınızda kullanacağınız dil ve doğru seçilmiş anahtar kelimeler gibi birçok detay bulunmaktadır.

toppng.com-space-cloud-png-green-clouds-

Hedef kitlenize mükemmel bir deneyim yaşatmak için doğru yerdesiniz.

Instagram Reklamları (Instagram Ads)

Instagram, en büyük “görsel” sosyal medya platformu olarak bilinmektedir. Araştırmalara göre Instagram diğer sosyal medya platformlarına göre daha fazla etkileşim oranına sahiptir. Instagram kullanıcıları, yeni ürünleri keşfetmek ve yeni ürünler satın almak için bu platformdan faydalanırlar. Bu nedenle Instagram reklamlarına yapacağınız yatırımlar, işletme hedeflerinize ulaşma yolunda verilen doğru kararlardır.

kindpng_144676.png

Biz Spacetree ekibi olarak yukarıda yer verdiğimiz tüm bu sorumlulukları üstlenmeye hazırız. İşletme hedeflerinize ulaşmak ve hedef kitlenize Instagram üzerinden kusursuz bir deneyim yaşatmak için doğru yerdesiniz. Bu konuda alanında uzman ekip arkadaşlarımız ile tanışmak için bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

asteroid-png-4.png

Instagram Koleksiyon Reklamları

Instagram koleksiyon reklam formatı ile hedef kitlenizin ürünleriniz ile tanışmasına, ürünlerinizi incelemesine ve ürünlerinizi satın almalarına yardımcı olabilirsiniz.

Instagram koleksiyon reklamları ile video, görsel veya her ikisini kullanarak hedef kitlenize mağazanızı sunabilirsiniz.

Instagram hikayeler, mobil cihazların ekranlarını tamamen kaplama özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde hedef kitlenizin dikkatini dağıtacak birçok unsur ortadan kalkmış olur. Hedef kitlenizin dikkatini daha kolay çekebilirsiniz.

Instagram hikaye reklamlarını, marka bilinirliği, erişim, uygulama yüklemeleri gibi farklı birçok amaç için kullanabilirsiniz.

Instagram Hikaye Reklamları (Instagram Story Ads)

Instagram fotoğraf reklamları çok sık kullanılan reklam türlerinden biridir. İşletmenizi ile hedef kitleniz arasında bir bağ kurmanıza yardımcı olur.

Instagram fotoğraf reklamlarınızı kare veya yatay formatta yayınlayabilirsiniz.

Instagram Fotoğraf Reklamları

Instagram fotoğraf reklamlarının yanı sıra hedef kitlenize aktarmak istediğiniz hikayenizi ya da bir ürününüzün tanıtımını, görüntü ve seslerin bir araya gelmesiyle oluşacak hareketli videolar ile sunabilirsiniz.

Instagram Video Reklamları

Instagram dönen reklamlar ile hedef kitlenize tek bir reklam üzerinden birden fazla görsel ya da videolar sunabilirsiniz. Reklam kampanyanızı derinleştirerek kitlenize aktarmak istediğiniz hikaye ile güzel bir deneyim yaşatabilirsiniz.

Instagram Dönen Reklamlar

kisspng-earth-the-nine-planets-portable-

Spacetree Instagram Reklam Hizmeti Fiyatları

Spacetree olarak, Instagram reklam hizmetleri için belirli bir fiyat üzerinden çalışmıyoruz. Hizmet fiyatlandırımız, işletme hedeflerinize ve ihtiyacınız olan gerekli çalışmalara bağlı olarak belirlenmektedir. Spacetree ekibi olarak amacımız, maksimum performans ve size uygun minimum fiyat doğrultusunda çalışmaktır.

Instagram kullanıcıları keşfet bölümünü yeni içerikler ve ürünler ile tanışmak amacıyla kullanır. Her kullanıcının keşfet bölümü, kendi ilgi alanlarına göre kişiselleştirilmiş içeriklerden oluşmaktadır.

​Instagram reklam kampanyalarınızın kapsamını, ilgi alanlarını genişletmeyi amaçlayan hedef kitleleri içine alacak şekilde büyütmeye gidebilir, böylelikle keşfetmeye eğimli kişilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Instagram Keşfet Reklamları