SEO

SEO çalışmaları ile potansiyel müşterilerinizin arama motorlarında yaptığı aramalarda birinci sırada yerinizi alabilir, böylelikle rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

unnamed (1).png

Kalıcı Etkiler

Spacetree SEO danışmanlığı ile sürekli geliştirilecek ve takibi sağlanacak çalışmalar ile Google’da elde ettiğiniz konumuzu ve SEO performansınızı koruyun.

Gösterim Sayısındaki Artış

Spacetree doğru hedef ve anahtar kelime çalışmaları ile potansiyel müşterilerinizi arama sonuçlarındaki ilk sıralarda karşılamanızı sağlar.

SEO çalışmaları ile potansiyel müşterilerinizin arama motorlarında yaptığı aramalarda birinci sırada yerinizi alabilir, böylelikle rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Google Sıralamalarında Yükselme

Seo Nedir ?

SEO kavramının açılımı, Search Engine Optimization olarak bilinmektedir. Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu”dur. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), internet üzerinden bilgi ya da ürüne yönelik yapılan araştırma sonuçlarında, kullanıcıların web sitenize kolaylıkla ulaşabilmesi için arama motoru algoritmalarına uygun yapılabilecek tüm optimizasyonlar diyebiliriz.

Spacetree SEO hizmeti ile işletmenizin Google Arama Motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanızı ve SEO sıralamanızın artmasını sağlar.

kindpng_144977.png
kindpng_531496.png

SEO Çalışmalarının Katkıları

Trafik Artışı

Spacetree SEO ajansı ile ziyaretçi sayınızın artmasına ve böylelikle satış ve marka bilinirliğinizdeki hedeflerinize ulaşmanızı sağlar. SEO organik arama trafiği olarak da bilinen bu trafik artışı için herhangi bir reklam ücreti ödemeden arama motoru sonuçlarından kullanıcıları web sitenize çekebilirsiniz.

SEO yatırımının işletmeniz için getirisi hem kısa hem de uzun vadede gözle görülür bir etki sağlamaktadır. Sizler için yapacağımız SEO optimizasyon planlaması içerisinde SEO Google aramaları birinci sıra çalışmalarının olası getirisini sizlere SEO danışmanlarımızın hazırladığı rapor ve analizlerle sunuyor olacağız.​​​

Google sıralamalarının organik tıklanma oranlarına katkısı işletmeniz için en işlek caddede bir satış alanından daha fazla getiri sağlar. Bu sizlere SEO uzmanı ekip arkadaşlarımız tarafından ayrıntılarla sunulacaktır.

SEO Çalışmaları Nasıl Yapılır?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Google algoritmalarına bağlı olarak zaman içerisinde farklı gereklilikler ile karşımıza çıkmaktadır. Google algoritması, kullanıcıların arama motoru üzerinden yaptığı sorgular için en kaliteli ve en uygun cevabı vermeye yönelik çalışmaktadır. Google’ın sizin web sitenizi kaliteli ve kullanıcı aramalarına uygun olarak belirlemesi için ise SEO çalışmalarını doğru yapmanız gerekmektedir.

kissclipart-astronaut-4fe3eda9e3fd6d28.p

Bu konudaki en çok gelen SEO sorularından biri “Kendi SEO çalışmalarımı yapabilir miyim?” sorusudur. SEO çalışmaları da işletmeniz için yapacağınız diğer pazarlama faaliyetleri gibi uzmanlar tarafından yapılması gereken bir iştir. Google’ın sürekli güncellenen algoritmalarının takibinin sağlanması ile güncel SEO çalışmalarının ve kurallara uygun teknik SEO çalışmalarının doğru bir şekilde yapılabilmesi için bu işlemler SEO uzmanları tarafından yapılmalıdır.

5e6fb205c158a.png

SEO süreklilik gerektiren bir çalışmadır. SEO konusunda uzman kişiler tarafından hazırlanacak SEO stratejileri ve SEO planlamaları ile düzenli takip edilmeli ve gerekli güncellemeler yapılmalıdır.

Unutmayın kullanıcıların birçoğu arama motoru deneyimleri sırasında ilk sayfada ve üst sıralarda yer alan web sitelerini diğerlerine oranla daha güvenilir bulmaktadır. Bu nedenle SEO ile ilgili çalışmalar zamanla daha önemli hale gelmiştir. Siz de geç kalmadan SEO alanında çalışmalara başlamak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

SEO Süreçleri

Hedef

İşletmenizin ihtiyaçları ve talepleri değerlendirildikten sonra şirketleriniz için SEO organik hedeflerin raporları hazırlanır.  SEO planlaması yapılarak SEO haritası oluşturulur ve SEO eksikliğinin ölçülmesi sağlanır.

Hedef

Araştırma

Anahtar Kelime

SEO Stratejisi

Site İçi SEO

Site Dışı SEO

Dönüşüm

SEO Analiz

Araştırma

Potansiyel müşterilerinize daha kolay ulaşmanız ve rakiplerinizin önüne geçebilmeniz için yapılan SEO araştırmaları olarak bilinen çalışmaların bütünüdür.

- Hedef kitle analizi

- Anahtar kelime çalışmaları

- Rakip analizleri

- Site analizleri

Anahtar Kelime

İşletmenizin ihtiyaçları ve talepleri değerlendirildikten sonra şirketleriniz için SEO organik hedeflerin raporları hazırlanır.  SEO planlaması yapılarak SEO haritası oluşturulur ve SEO eksikliğinin ölçülmesi sağlanır.

SEO Stratejisi

Ulaştığımız anahtar kelime havuzunu web sitenizde organik olarak kullanarak Google algoritmaları tarafından arama motoru optimizasyonu çalışmasının doğal görünürlüğünü sağlıyoruz. Böylelikle Google aramalarında ilk sıralara yükselmenizi hedefliyoruz.

Site İçi SEO

Web sitenizde yer alan her sayfa için hedef anahtar kelimeler ile SEO içeriklerinizin iyileştirilmesi çalışmalarıdır.

Site Dışı SEO

Web sitenize, ilgi alaka düzeyi yüksek ve kaliteli kaynaklardan gelen backlinkler oluşturarak SEO puanınızı arttırmaya yönelik yapılan çalışmalarıdır.

Black_right_angled_triangle_3_edited.png

Dönüşüm

Web sitenizin trafiğini arttırmaya yönelik, sıralamanın kontrol edilmesi ve ziyaretçi analizlerinin gerçekleştirilmesi ile SEO hedefleriniz doğrultusunda yapılan çalışmalarıdır. Amaç trafik artışlarına doğru orantılı olacak şekilde dönüşümlerin artışını sağlamaktır.

SEO Analiz

Web sitenizdeki hazırladığımız en zor SEO stratejisinin katkılarını sizlere ayrıntılı şekilde SEO rapor ve analizleri ile sunuyoruz. Sizlere verdiğimiz SEO hizmetinin farkını görmenizi ve SEO hedeflerine ne kadar ulaşabildiğimizi ölçmenizi sağlıyoruz.

Sizin İçin En Uygun SEO Hizmetleri

Spacetree deneyimli SEO uzmanlarından oluşan ekibi ile işletmenizin SEO yönetimi konusundaki, Arama motoru optimizasyonuna dair tüm detaylı çalışmaları yapmaktadır. SEO varlığınızı güçlendirmek adına SEO planlarınızı ve bu doğrultuda hazırlanacak kampanyalarınızı yönetmektedir.

Spacetree SEO Danışmanlığı

kisspng-drawing-astronaut-art-painting-c

Hedeflediğiniz bölgede verdiğiniz hizmeti veya sattığınız ürünü arayan hiçbir müşteriyi SEO kampanyaları sayesinde kaçırmayacaksınız. Müşterilerinizi direkt olarak işletmenize yönlendirerek sektörünüzdeki en popüler işletme olmanızı SEO sayesinde sağlayacağız.

Yerel Bölgesel SEO

Amacımız işletmenizin global olarak sektöre açılmasına yardımcı olacak, sizler için özel olarak hazırlanmış olan planlarla ulaştırmak. İstediğiniz pazarlara özel web sitenize dil seçenekleri ile planlanan ülkelerde Google aramalarında iyi derecelerde sıralanmanızı sağlayacak uluslararası SEO çalışmaları yapıyoruz.

Uluslararası SEO

Google tarafından belirli Teknik SEO Standartları algoritma güncellemelerinden takip edilmektedir. Bizim asıl amacımız sizin web sitenizi teknik olarak Google algoritmalarının en uygun şekilde algılamasını sağlayarak teknik SEO çalışmaları yapmak.

Teknik SEO

Ürünlerinizi online olarak satıyorsanız SEO stratejileri sizin temel yapıtaşınız olmalıdır. Yapacağımız SEO çalışmaları sayesinde sektörünüzdeki anahtar kelime aramalarında ilk sıralarda yer alacak ve bunun sayesinde satışlarınızda yükselme olacaktır.

E-ticaret SEO Danışmanlığı

Google Kara Listeden Kurtarma

kindpng_644759.png

Yeni güncelemelerle birlikte, Google algoritmalarının çalışma şekli sıralamalarda geriye düşme ve sonuçlarda değişimler yaşandığı gözlemleniyor. Bunun sebebi ise Google’ın algoritmalarında  gerçekleştirdiği güncelemelerdir. Fakat algoritma güncellemelerinin zararlarını azaltmak oldukça basit bir şekilde sağlanabilir.

 

Spacetree SEO mühendisleri olarak web sitelerinin Google algoritmaları tarafından düştüğü kara liste etkisi tespit edilmesi ve kurtarılmasında yüzlerce deneyime sahibiz. Herhangi gerçekleşen bir güncellemeden sonra web sitenizin etkilendiğinin farkındaysanız, SpaceTree danışman ekibinin sizlere yardımlarını iletmesi adına bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PngItem_4112573.png

SEO Raporlama

Raporlama süreçleri; aldığınız SEO hizmetlerinin sonrasında gelişen trafik artışı, çıktılar ve sonuçlar her işletme için farklı olan kriterlere göre değerlendirilip ölçümlenir. Size verilen hizmetlerin sonucunda SEO’nun katkısı ölçümlenerek web sitenize kattığı değer ve geri dönüşler işletmenize özel olarak analiz edilir. Analizler raporlanarak Spacetree SEO uzmanlarımız tarafından sizinle pozitif ve negatif yönler tartışılarak gerekli düzeltmelerin yeniden yapılması sağlanır.

SEO Hakkında Sık Sorulan Sorular

Seo İçerisinde Link Building Yapıyor Muyuz?


Link Building, Seo çalışmalarımızın yapı taşlarından biri olmaktadır. Link Building çalışmalarımız blog, forum, sosyal medya, backlink, pr çalışmaları, özel içerik üretimi vb. şeklinde sıralanabilir. Link Building hizmetiyle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Web Sitesi Denetim İşlerini Yapıyor Musunuz?


Sizin ihtiyaç duyduğunuz her şey gibi web sitesi denetim ve SEO eksikliklerini bulup sizlere raporlama işlemini yapıyoruz. Web sitenizin denetim işlemlerini öncelikle teknik olarak inceleyip web sitenizin teknik SEO kısmındaki hataları tarayıp size raporluyoruz. Daha sonra sizin hedeflerinize yönelik web sitenizi tüm SEO kriterlerine göre çok ince bir incelemeden geçiriyoruz. Web siteniz için yapmanız gereken tüm adımları ve işlemleri sizin talepleriniz doğrultusunda tasarlayıp rapor olarak size sunuyoruz.
SEO Satışlarımı Veya Potansiyel Müşterilerimi Arttırabilir Mi?


SEO Satışlarımı Veya Potansiyel Müşterilerimi Arttırabilir Mi? Kesinlikle olumlu bir cevabı olan soru soruyorsunuz. Eğer web siteniz için hiçbir SEO çalışması yapılmadıysa %500’e kadar artış görüntüleyebilirsiniz. Eğer web site üzerinde belirli SEO şartlarında çalışmalar yapılmış olduğunda bile bizim SEO etkinliklerimizle birlikte %170’ e kadar artış gözlemlediğimiz oldu.
Hangi Yazılım Ve SEO Araçlarını Kullanıyorsunuz?


SEO içerik araştırma, denetim ve anahtar kelime gibi alanlarda biz SEO uzmanlarına yardımcı olan Ahrefs, SEO PowerSuite, Serpstat, SEMrush, Screaming Frog SEO Spider, KWFinder, Moz Pro +40 kadar SEO araçları ve yazılımlarla size verdiğimiz hizmetin kalitesini yükseltmek için çalışıyoruz
Hangi Tür SEO Şirketiyiz?


Biz SpaceTree olarak kesinlikle bir White Hat SEO şirketiyiz. White Hat SEO şirketlerinin Black Hat SEO şirketlerine göre farkı gerçek olmalıdır. Yani içeriğiniz gerçektir, backlinkleriniz gerçektir, Google algoritmalarını kandırmaya değil web sitenizin Google’ın anladığı dile çevirmek için çalışırız. Black Hat SEO şirketleri sizlere sahte backlink sunarak, görünmeyen yazı içerikleri vb. çalışmalarla web sitenizi kısa süreliğine ön sıralara çıkarsalar da uzun sürede Google’ın web sitenizi kara listeye almasına sebep olacaktır.
SEO ve SEM (PPC) Farkları Nelerdir?


SEO ve SEM (PPC) arasında temel fark; SEO yatırımı genellikle tek seferliktir ve üzerine inşaa edilir. Uzun vadeli süreçte size katkıları sadece SEM kampanyaları oluşturmaktan daha fazla ve düşük maliyet imkanı sağlar. SEM kampanyaları ise size reklam verme olanağı sağlar ve sürekli bir maliyet oluşturur. Bizim tavsiyemiz kaliteli bir SEO çalışmasıyla birlikte daha düşük bütçelerle SEM kampanyaları oluşturarak Google Arama Motoru, Youtube ve Web site banner vb. reklam alanlarında web sitenizin trafik artışını sağlamak.
Garanti Veriyor Muyuz ?


Google kendi yaptığı açıklamada SEO alanında yapılan çalışmalar konusunda işletmelere verilen garantilere kesinlikle güvenilmemesi gerektiğini bildirmektedir. Google kendi algoritmasını çok yoğun ve sık bir şekilde güncellenmektedir. Biz SEO özelliği alanındaki gelişmeleri SEO listeleri olarak sürekli yayınlayarak, hergün takip etmekte ve sizler için kullanılabilir hale getirerek bunları çalıştığımız işletmelerle paylaşmaktayız. Bizler kesinlikle birinci sıraları garanti etmesek de SEO deneyimlerimiz ve SEO bilgilerimizle sizler için ulaşabileceğiniz en iyi kalite puanı ve SEO sonuçlarına ulaşmanızı sağlıyoruz.
İşimizi Outsource Etmiyoruz!


SEO odaklı çalışmalarımızda aldığımız işlerimizi kesinlikle outsource etmiyoruz. Sizler için SEO alanında uzmanlaşmış olan SEO uzmanlarımız tarafından hazırlanacak olan çalışmalarımız dışında kalan sizlerin talebi doğrultusunda yazılım alanında yüksek iş gücü isteyen talepleriniz karşılığındaki hizmetleri outsource ediyoruz.

Seo Çalışmalarının Sonuçları Görmek Ne Kadar Sürer?


Google, web sitenizi belirli zaman dilimleri içerisinde inceleyip algoritmalarından geçirerek yayınlıyor. Birçok SEO kriteri barındıran bu Google algoritmaları, SEO çalışma sonuçlarının ilk etkilerini web sitenizde gözlemleme süresini 90 gün gösterse de tam sonucu görmemiz ve analiz ederek değerlendirmemiz 180 gün civarında sürüyor. SEO ile oluşturduğumuz güçlü altyapının sonuçlarını almamız için en uygun zaman dilimleri bunlar olmakla birlikte SEO uzmanı mühendislerimiz ile tüm bu süreç boyunca size SEO hizmet vermeye devam ediyor olacağız.
Web Sitemde SEO İçin Köklü Çalışmalar Yapmalı Mıyım?


Web sitenizin kodlarında ve içerik odaklı yapacağımız SEO çalışmalarında köklü değişikler yapılmayacaktır. Daha çok Google algoritmasının ve web sitenizin site içi içerik alanında değişiklikler yapılacaktır. Web sitenizin görünen kısımlarla ilgili çalışmaları kullanıcı deneyimi alanında sizin isteğiniz üzerine yapılacaktır. SEO alanındaki bu çalışmalar için sizin yapmanız gereken ekstra bir değişiklik bulunmamaktadır.
Hangi Ülkeler ve Pazarlar İçin SEO Hizmeti Veriyorsunuz?


SEO yönetimi alanında verdiğimiz hizmetleri Amerika, Kanada, Rusya ve Avrupa Birliği ülkeleri için Almanca, İngilizce ve Rusça dillerin de SEO hizmetleri için içerik sağlıyoruz.
E-ticaret Siteleri İçin SEO Çalışması Yapıyor Musunuz ?


E-ticaret siteleri için en önemli çalışma SEO çalışmasıdır. E-ticaret siteleri için sektörleri baz alınarak, özel anahtar kelime araçları kullanılarak ve web sitesine özel e-ticaret SEO planlamaları yapılarak benzersiz bir SEO çalışması SEO uzmanı mühendislerimiz tarafından size sunulacaktır. E-ticaret siteleri için önemli olan düşük maliyetle yüksek satın alma dönüşümleri sağlamanın en önemli yolu iyi bir SEO (arama motoru optimizasyonu) sağlamaktır.
Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?


Anahtar kelime araştırma işlemi; öncelikle işletmenizden sektöre hakim olan bir ekip ile toplantı yapılarak sektörünüzü tanıma temel anahtar kelimeler ile ilgili bilgi alışverişlerinin sağlanmasından sonra SEO araçları kullanılarak sektörde en fazla kullanılan ve Google arama motorları kullanılarak potansiyel müşteriniz tarafından aranan anahtar kelimelerin bulunması işlemi yapılır. Daha sonra elde edilen veri ile sadece size özel olarak bu anahtar kelimeler türetilerek içeriğiniz de bulunan bu anahtar kelimeler organik olarak dağıtılır ve web sitenizin Google aramaları tarafından anahtar kelimelerinizin optimum sonuçları sağlaması amaçlanarak SpaceTree uzman SEO mühendislerimiz tarafından süreç yürütülür.
SEO Ücreti Ne Kadar?


SEO hizmet fiyatlandırmaları sabit olarak yapılamaz. SEO temel olarak çok geniş bir çalışma alanına hitap ettiği için sizlerle görüşmeden fiyat veremiyoruz. Sizin bizden talep edeceğiniz ve bizim size önereceğimiz SEO hizmetlerine bağlı olarak fiyat teklifinde bulunuyoruz. Siz de fiyatlarımızla ilgili bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçmek için daha fazla beklemeyin!
Garanti Veriyor Muyuz ?


Google kendi yaptığı açıklamada SEO alanında yapılan çalışmalar konusunda işletmelere verilen garantilere kesinlikle güvenilmemesi gerektiğini bildirmektedir. Google kendi algoritmasını çok yoğun ve sık bir şekilde güncellenmektedir. Biz SEO özelliği alanındaki gelişmeleri SEO listeleri olarak sürekli yayınlayarak, hergün takip etmekte ve sizler için kullanılabilir hale getirerek bunları çalıştığımız işletmelerle paylaşmaktayız. Bizler kesinlikle birinci sıraları garanti etmesek de SEO deneyimlerimiz ve SEO bilgilerimizle sizler için ulaşabileceğiniz en iyi kalite puanı ve SEO sonuçlarına ulaşmanızı sağlıyoruz.
Şirketim İçin SEO Çalışmaları Yaptırmalı Mıyım ?


Günümüzde SEO çalışmaları, web sitesine sahip olan ve özellikle pazarlama çalışmaları yapılması gereken ürün veya hizmetlerine sahip her işletme için olmazsa olmaz haline gelmiştir.